Снимка: Shutterstock
Министрите на външните работи на Македония и Гърция Никола Димитров и Никос Кодзиас ще подпишат в неделя, 17 юни, в района на Преспанското езеро окончателното споразумение за решаване на македонско-гръцкия спор за името и за стратегическо партньорство между двете страни.
Това предаде агенция МИА, цитирана от БТА, позовавайки се на съобщение на пресслужбата на македонското правителство.
На подписването на споразумението ще присъстват и премиерите на двете страни Зоран Заев и Алексис Ципрас.
Споразумението ще бъде подписано на гръцка територия, след което ще има обяд на македонска територия. Точното място и часът на подписване на договора ще бъдат съобщени днесе след 18 часа местно време, каза за медиите говорителят на правителството Миле Бошняковски.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Двама младежи на 18 и 17 години са обвинени за побой над двама граждани на…
45-годишният С.И. от Варна е привлечен като обвиняем по досъдебно производство за развратни действия спрямо…
Почина Яна Костова, съпругата на капитан далечно плаване Марин Маринов, който загина през март 2025…
Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев заяви във Facebook, че говори не само като министър,…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че дългогодишният общински съветник Димитър Вучев поема управлението на…
Министерството на земеделието и храните започва предвиденото за 2026 г. самолетно заснемане, с което ще…
Leave a Comment