Френската полиция съобщи в Туитър, че мъжът е задържан в Гренобъл, недалеч от мястото на опита за нападение в подножието на френските Алпи.
Френската полиция съобщи в Туитър, че мъжът е задържан в Гренобъл, недалеч от мястото на опита за нападение в подножието на френските Алпи.
Френската полиция издирваше шофьор, който опита да прегази група военнослужещи, докато тичали край казармите си в югоизточната част на Франция, съобщи Би Би Си (BBC).
Войниците от 93-ти планински артилерийски полк успели да избегнат сблъсъка с превозното средство.
Инцидентът е станал в алпийското градче Варс близо до Гренобъл.
Жандармерията е изпратила патрули, за да проверят регистрационния номер на автомобила. Става въпрос за Пежо 208, което е обявено за откраднато, съобщава vesti.bg. Полицията все още не съобщава мотив за нападението.
Инцидентът беше потвърден от говорителят на френската армия Беноа Брюлон, който информира, че шофьорът е „заплашил вербално“ група войници, а след това е опитал да прегази друга група войници.
Нападението се случва по-малко от седмица след като терорист взе заложници в супермаркет в югозападния френски град Треб, недалеч от Каркасон. Полицай Арно Белтрам замени себе си за заложник и беше убит от нападателя, а погребението му и това на останалите три жертви е в четвъртък.
25-годишният стрелец, който заяви, че е действал от името на терористичната групировка „Ислямска държава“, беше застрелян от органите на реда.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов отправи остро предупреждение към обществото, заявявайки, че рискът от военен…
Със 136 гласа „за“ Народното събрание прие предложението самолетите на Въоръжените сили на САЩ да…
В село Безмер се засилва общественото недоволство срещу плановете за разполагане на американски самолети-цистерни в…
Лидерът на ДПС Делян Пеевски излезе с официална позиция след решението на Министерския съвет да…
Европейското командване на въоръжените сили на САЩ (USEUCOM) заяви, че следи отблизо ситуацията в България.…
Криминален инцидент разтърси Благоевград късно снощи. Непълнолетен младеж беше задържан от полицията, след като нарани…
Leave a Comment