Свят

Почина актьор от трилъра „Психо“

Американският актьор Джон Гавин, известен с ролята си в психологическия трилър „Психо“ (1960) на Алфред Хичкок, почина на 86-годишна възраст, предадоха световните информационни агенции.

Гавин, който е страдал от левкемия, е починал в дома си в Бевърли хилс, заобиколен от близките си. Като причина за кончината му се посочват усложнения след прекарана пневмония, съобщава сайтът TMZ, цитирани от Дарик.

Джон Гавин е роден на 8 април 1931 г. в Лос Анджелис. Освен с ролята си в „Психо“, актьорът е известен и с превъплъщението си в образа на Юлий Цезар в историческия филм „Спартак“ (1960) на Стенли Кубрик.

Гавин е бил президент на американската Гилдия на филмовите актьори от 1971 до 1973 г. и посланик на САЩ в Мексико от 1981 до 1986 г.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

България подготвя неонатален скрининг за над 30 редки метаболитни болести

Министерството на здравеопазването започва нов етап в развитието на неонаталния скрининг в България. Със заповед…

преди 5 часа
  • България

Обвиняем за смъртта на полицай се призна за виновен в СГС

Мирослав Василев се призна за виновен по време на разпоредително заседание на Софийския градски съд.…

преди 5 часа
  • България

Дунав мост при Русе отваря и двете ленти за Великденските празници

„Дунав мост“ при Русе ще бъде отворен за движение и в двете ленти от около…

преди 5 часа
  • България

Мъж загина при катастрофа на Подбалканския път между Долно Сахране и Дунавци

Тежка катастрофа отне човешки живот на Подбалканския път в участъка между селата Долно Сахране и…

преди 6 часа
  • България

Българските череши може да станат най-скъпите в Европа

Черешите в България са в критичен период на цъфтеж, а рискът от ниски температури остава…

преди 6 часа
  • България

САС потвърди задържането на гражданин на ОАЕ, издирван за екстрадиция

На 09.04.2026 г. състав на Софийския апелативен съд потвърди определението на първоинстанционния съд за задържане…

преди 6 часа