Снимка: Тwitter
Бушува огнена стихия в Калифорния.
Губернаторът на щата Джери Браун обяви извънредно положение в три окръга – Напа, Сонома и Юба, засегнати от многобройни пожари, предаде Франс прес. На жителите на някои райони бе наредено да се евакуират.
Първоначално бе съобщено за един загинал, но по нови данни жертвите вече са десет, съобщиха Асошиейтед прес и Франс прес, позовавайки се на местните власти.
Унищожени са най-малко 1500 жилищни и бизнес сгради, хиляди са напуснали домовете си, бягайки от огъня.
Около 114 000 домакинства са останали без ток.
Проблемът се усложнява от силния вятър, който раздухва пламъците. В район северно от Сан Франциско, от Напа на юг до Рединг на север, горят 14 големи пожара. Пламъците са обхванали над 160 кв. километра.
Тази нощ в Монтана избухна пожар, който обхвана сградата на бившия Техникум по механотехника. Няма…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи критики към начина на управление на „Прогресивна България“, като…
През последните 24 часа противопожарните екипи в България са реагирали на общо 201 сигнала за…
През тази седмица времето в България ще остане динамично, с резки промени в температурите и…
Агенцията за поддържане на пътната инфраструктура (АПИ) предупреди за опасно време. Днес за четири области…
От днес, 9 август, търговците в България вече не са задължени да обявяват цените на…
Leave a Comment