Вижте официалния документ, написан от директора на Детска градина „Слънце” в Бургас, пълен с правописни грешки.
Видка Маринова (на снимката) води война с ръководството на учебното заведение заради това, че отказаха да приемат внучето й в забавачницата, пише flagman.bg.
Тя получила отговор от директор Андония Воденичарова за причините, но останала повече потресена от грешките в текста, отколкото от самото съдържание.
Видка Маринова е подчертала само част от тях.
Очевидно човекът, който го е писал, няма дори елементарни познания по български език. Сред най-фрапиращите грешно написани думи са „Оверява”, „позвУлението” „неудоПството”, „лекЪр”. Освен правописни, има и печатни и пунктуационни грешки, които са недопустими за човек, заемащ такава длъжност.
Ние допускаме, че текстът може да е написан не от директора, а от секретарка например, но когато г-жа Воденичарова се подписва под официалния документ, е редно поне да види къде и какво е написано в него.
Защото по ирония дори нейното име е изписано с малка буква, което освен липса на себеуважение, показва, че сме стигнали дъното като общество.
В рамките на специализирана полицейска операция за повишаване на пътната безопасност през изминалата седмица са…
В началото на новата седмица температурите ще се повишат заради приток на по-топъл въздух от…
Мъж на 40 години пострада при пожар в лек автомобил в Червен бряг, след като…
Премиерът Румен Радев даде знак, че главният секретар на МВР Георги Кандев ще запази поста…
От 9 май 2026 г. Пети блок на АЕЦ „Козлодуй“ е спрян за планов годишен…
В неделя времето в страната ще остане променливо, като условията ще се различават осезаемо между…
Leave a Comment