Гаф за сметка на президента Румен Радев, възмути потребители на социалната мрежа.
Един от тях даже сигнализирал френското посолство, но не получил отговор, предаде kanal3.
Бдителният нашенец забелязал, че на сайта на френския президент Еманюел Макрон под снимка и информация за срещата му с нашия държавен глава у нас на 25 август името на Румен Радев е изписано грешно.
Французите са прекръстили българския президент на „Рамен Радев“ и до момента грешката не е коригирана. Това се вижда, когато се отвори страницата на Елисейския дворец.
Не е ясно дали става въпрос за преводачески гаф или за технически пропуск, но което и от двете да е породило фала, очевидно никой до този момент не си прави труда да го поправи и поне от куртоазия да изпише правилно името на българския президент.
Прокуратурата във Велико Търново разследва случай на самоубийство, при който мъж на около 40 години…
Търси се нов стопанин за кучето Мая, което стана жертва на насилие в Бургас. За…
На 20 януари 2026 г. беше открит граничният пункт „Рудозем – Ксанти“, който свързва българския…
Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…
Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата бяха…
Leave a Comment