Руският президент Владимир Путин помилва две жени, осъдени за държавна измяна, защото изпратили есемеси, съобщаващи за придвижването на руски танкове към Грузия, малко преди кратката война между двете страни през 2008 г., съобщиха днес руските власти, цитирани от Франс прес и „Дарик“.
„Ръководен от принципите за хуманност“, стопанинът на Кремъл помилва Анник Кесян и Марина Джанджгава с два указа, публикувани днес на уебсайта за официално разпространение на юридически документи от руските власти.
Указите трябва да влязат в сила десет дни след публикуването им.
Двете жени са жителки на балнеолечебния курорт Сочи, намиращ се надалеч от границата с Грузия. Те изпратили есемеси на свои приятели в Грузия, за да ги предупредят, че са видели руски танкове, разположени на гарата на града им.
Кесян е осъдена през август 2015 г. на осем години лишаване от свобода в лагер, а Джанджгава е осъдена през май 2014 г. на дванайсет години.
Москва и Тбилиси не поддържат дипломатически отношения от светкавичната война през август 2008 г., когато Русия завладя част от Грузия и остави войски в два сепаратистки региона – Южна Осетия и Абхазия, които призна за независими.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment