Първият телевизионен дебат преди общите избори, с участието на лидери и представители на всички седем партии в британския парламент, премина много разгорещено, без явен победител. Отсъствието на премиера Тереза Мей обаче бе остро критикувано и, както отбелязаха политическите наблюдатели, Консервативната партия определено не спечели от този факт, информира БНР.
Тереза Мей заяви още в началото на предизборната кампания, че няма да участва в преки дебати. Нейн представител снощи бе министърът на вътрешните работи Амбър Ръд. Лидерът на лейбъристите Джеръми Корбин, който бе казал, че също няма да се яви, ако Тереза Мей не участва в дебата, промени мнението си и пристигна в студиото на БиБиСи в Кембридж. Сблъсъкът бе основно между Амбър Ръд и представителите на останалите шест партии и си пролича, че министърът на вътрешните работи трудно може да запълни оставената от премиера празнина.
Много критики бяха отправени към Тереза Мей, че не участва в дебата. В заключителните си слова лидерът на либералдемократите Тим Фарън се обърна пряко към избирателите с думите да не отделят време на Тереза Мей. защото тя не е отделила време за тях.
Погледите основно бяха насочени към Джеръми Корбин. който, макар и да не блесна с нещо особено, се представи добре. Политическите наблюдатели отбелязаха. че може и да няма победител на снощния дебат, но със сигурност има един губещ – лично премиерът Тереза Мей. Анализатор на вестник „Гардиън“ заяви, че хората може бързо да забравят какво е казано снощи, но ще запомнят, че Тереза Мей не е участвала в дебата. От БиБиСи коментираха, че с явяването си Корбин е спечелил „тактическа победа“.
Бизнесменът Мирослав Чоков е починал внезапно след масивен инфаркт. Тъжната новина беше потвърдена от кмета…
70-годишна жена е с тежки наранявания, след като се е спънала в необезопасена арматура в…
Началото на уикенда ще бъде с класическо лятно време, много слънце и почти пълно безветрие.…
Около 3:25 часа през нощта главният път между Карлово и Сопот е станал сцена на…
Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) въвежда промяна в режима на засилен мониторинг на…
На 20 юни времето в страната ще бъде предимно слънчево и топло, показват данните на…
Leave a Comment