Свят

Ясно е името на нападателя в кървавия атентат в Лондон

Нападателят пред британския парламент е 52-годишен мъж на име Халид Масуд, роден в Кент, съобщиха Ройтерс и Франс прес, цинирани от “Дарик”.

По-рано днес британският министър-председател Тереза Мей съобщи, че извършителят на атаката е роден във Великобритания и е бил известен на разузнавателните служби.

Установена е самоличността на трите жертви на лондонския атентат – американски турист на име Кърт Кокран, 48-годишният полицай Кийт Палмър и 43-годишна жена с испанско и британско гражданство. Според Асошиейтед прес Кокран и съпругата му, жители на щата Юта, били на екскурзия в Лондон по случай 25-ата годишнина от сватбата си.

Екстремистката групировка „Ислямска държава“ пое отговорност за терористичното нападение.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Спор между деца прерасна в нападение с брадва и автомобил в Горна Оряховица

Пореден случай на агресия разтърси Горна Оряховица. На 28 юни спор между деца прерасна в…

преди 28 минути
  • България

Ричард Величков защити княгиня Калина и призова: Важен е моралът, не трендът

Ричард Величков, познат като „Мистър София 2018“ и бивш участник във „ВИП брадър“, отрече слуховете…

преди 43 минути
  • България

12-годишно момиче спря кола в движение и спаси майка си на „Струма“

На автомагистрала „Струма“ 12-годишно момиче спаси майка си, след като автомобилът им продължил да се…

преди един час
  • България

БНБ ще получи дивидент от 3,7 млн. евро от Банката за международни разплащания

Българската народна банка ще получи дивидент от близо 3,7 млн. евро заради дългогодишното си акционерно…

преди 2 часа
  • България

През юли температурите ще надхвърлят нормата, очакват се и валежи под нея

Юли ще бъде динамичен, слънчев и на моменти екстремно горещ. Според прогнозата на главен асистент…

преди 2 часа
  • България

Пожар в Садово взе жертва, двама възрастни са в болница

При пожар в жилищна сграда в Садово през нощта загина 52-годишен мъж, а двама възрастни…

преди 2 часа