Американският президент Барак Обама създаде празнично настроение в Белия дом с традиционното помилване на пуйка в навечерието на Деня на благодарността, съобщи Асошиейтед прес.
Този път на церемонията в Розовата градина на Белия дом, на която бяха представени отгледаните в Айова пуйки Татър и Тот, участваха двама племенници на Обама, вместо дъщерите му Малия и Саша.
Президентът каза, че на последните седем церемонии по помилването на пуйки неизменно е правил изтъркани бащински шеги с дъщерите си. „Тази година бяха възпрепятствани да дойдат. Всъщност вече просто им е писнало от шегите ми“, каза Обама. Мястото им бе заето от племенниците Остин и Арън Робинсън.
Белият дом бе направил допитване в „Туитър“ коя от двете пуйки да бъде помилвана официално, като успокои гласуващите, че и Татър, и Тот ще запазят живота си.
Президентството дори представи биографиите на всяка от птиците, за да могат гласуващите да се ориентират за коя да дадат вота си.
Любимата храна на Татър са червеите, а Тот предпочита резенчета домати. Те са на по 18 седмици и тежат по около 18 килограма.
Източник: БТА
Разтърсващи разкрития за трагичната смърт на Тодор Славков, внук на някогашния държавен глава Тодор Живков,…
Пострадалите от пожарите в страната ще могат да получат еднократна финансова помощ от държавата в…
Полицаи спасиха мъж с инфаркт на АМ „Хемус“ ***Служителите на реда осигуриха „зелен коридор“ до…
Правителството форсира приемането на еврото, сеченето на монетите вече започна **Нови законови мерки предвиждат по-строг…
Мъж, представящ се за водопроводчик, извърши поредица от кражби в Русе, съобщиха от полицията, цитирани…
Тежък пътен инцидент затвори АМ "Хемус" преди тунел "Витиня" ### Движението в посока Варна е…
Leave a Comment