От днес в София влизат в сила промени в градския транспорт. Най-важната от тях е откриването на новата трамвайна линия №13, която свързва „Захарна фабрика“ с метростанция „Витоша“, съобщава Нова телевизия.
Линия №13 свързва ж.к. „Захарна фабрика“ с метростанция „Витоша“. Трамваят преминава през площадите „Възраждане“, „Македония“, „Славейков“ и „Журналист“.
Според Столичната община целта е да се подобри транспортното обслужване за жителите на кварталите „Западен парк“ и „Захарна фабрика“. Линията осигурява директна връзка с центъра и южните части на града, без необходимост от прекачване.
От днес влизат в сила и други промени в трамвайния транспорт.
Линия №1 вече се движи по маршрут от ж.к. „Иван Вазов“ до ж.к. „Западен парк“ и минава през площадите „Македония“ и „Възраждане“.
Линия №10 възстановява постоянния си маршрут и отново осигурява директна връзка между ж.к. „Западен парк“ и метростанция „Витоша“.
Столичната община въвежда и нови разписания за линии №3 и №10. Мярката е част от политиката за оптимизация на градския транспорт и по-ефективно обслужване на пътниците.
Актуална информация за разписанията може да бъде намерена в официалните канали на Центъра за градска мобилност.
Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…
Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…
Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…
Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…
Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…
Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…
Leave a Comment