Пътуващите и шофьорите на тежкотоварни автомобили трябва да се подготвят за натоварен трафик на българо-турската граница. Към 06:00 часа тази сутрин, според данните на Главна дирекция „Гранична полиция“ към МВР, обстановката на граничните контролно-пропускателни пунктове остава динамична.
Изключително интензивно е движението на пунктовете „Капитан Андреево“ и „Лесово“. Натоварването е основно на изход за товарни автомобили, което изисква от превозвачите да предвидят повече време за престой.
На останалите граници на страната движението е нормално.
По границата със Северна Македония и Сърбия трафикът на всички пунктове протича без съществени затруднения.
На границата с Румъния преминаването също е спокойно. На ГКПП „Русе – Гюргево“ обаче се извършват ремонтни дейности в българския участък на мостовото съоръжение. Движението там е регулирано и шофьорите трябва да спазват временната организация.
На българо-гръцката граница движението е нормално. От „Гранична полиция“ припомнят, че през пунктовете „Рудозем“, „Златоград“, „Маказа“ и „Ивайловград“ могат да преминават само леки автомобили и микробуси с тегло до 3,5 тона.
През пунктовете „Кулата“, „Илинден“ и „Капитан Петко войвода“ преминаването е разрешено за всички видове пътни превозни средства, включително леки автомобили, автобуси и тежкотоварни автомобили.
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment