Категории България

Пиян тийнейджър без книжка блъсна ограда и се опита да избяга

**18-годишен пиян шофьор се блъсна и се опита да избяга в Пловдив**

Ранните часове на деня в Пловдив бяха белязани от пътен инцидент, причинен от млад шофьор.

## Инцидентът край Водната палата

Около 5:00 часа сутринта в полицията е постъпил сигнал за катастрофа в района на кръговото кръстовище до Водната палата. Лек автомобил се е ударил в оградни пана, причинявайки материални щети. Пристигналият на място автопатрул е установил, че зад волана е бил 18-годишен пловдивчанин, който е опитал да напусне местопроизшествието.

## Без книжка и пиян

Проверката на МВР е показала, че младежът няма шофьорска книжка. Тестът с дрегер е отчел 1,4 промила алкохол в издишания му въздух.

Нарушителят е задържан за 24 часа. Срещу него се води разследване за управление на МПС без книжка и в нетрезво състояние.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Българска яхта аварира в Евбейския залив, екипажът е спасен

Двама български граждани бяха спасени след инцидент с яхта в гръцки териториални води. Във вторник…

преди 9 минути
  • България

Жертва при пожар в Карловско и 111 сигнала за денонощието

Тежък инцидент с фатален край разтърси община Карлово. Според информация на Главна дирекция „Пожарна безопасност…

преди 23 минути
  • България

196 загинали по пътищата от началото на годината, с 27 повече от 2025 г.

Пътната безопасност в страната остава тревожна тема, като данните на Министерството на вътрешните работи показват…

преди 39 минути
  • България

Окръжният съд в Търговище осъди бивш управител на общинско дружество на 6 години затвор за присвояване

Окръжна прокуратура – Търговище постигна ефективни присъди за двама бивши управители на общинско дружество в…

преди 53 минути
  • България

Над 110 000 седмокласници и десетокласници се явяват на НВО по БЕЛ днес

Днес над 110 000 седмокласници и десетокласници в цялата страна се явяват на Националното външно…

преди един час
  • България

13-ият кораб със слънчоглед от Аржентина е с превишени пестициди

Тринадесетият кораб с насипен слънчоглед от Аржентина, с общо 34 439,940 тона суровина, е установен…

преди един час