Интензивен трафик и колони от леки автомобили се образуваха на вход на ГКПП „Калотина“ на границата със Сърбия, съобщиха от Главна дирекция „Гранична полиция“ в сводката си към 6:00 часа тази сутрин.
### Ремонти затрудняват движението при Русе и по границата с Гърция
От ведомството напомнят, че поради основен ремонт на българския участък на Дунав мост при Русе е въведена временна организация на движението. Трафикът се осъществява само в една лента и се регулира от служители на фирмата изпълнител.
Цялостна реконструкция се извършва и на ГКПП „Станке Лисичково“, поради което преминаването през границата със Северна Македония там се осъществява на ограничен брой трасета. На останалите пунктове със западната ни съседка движението е нормално.
Спокойна остава обстановката на всички гранични пунктове с Турция.
През граничните преходи с Гърция в района на Маказа, Златоград и Ивайловград е разрешено преминаването само на леки коли и микробуси до 3,5 тона. Гръцките власти предупреждават за строителни дейности по пътя Ксанти-Рудозем, като достъпът на външни лица в участъка е забранен.
Трима работници от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) бяха блъснати от лек автомобил около 13:30 часа…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът за находката е…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът е подаден на…
Специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през изминалото денонощие разкри…
Утре, в неделя, с настъпването на астрономическото лято, жителите и гостите на България ще бъдат…
България е изпълнила всички 40 препоръки на Комисията на експертите за борба с изпирането на…
Leave a Comment