Снимка: Pixabay.com
За първи път в своята история, днешният парад по случай Деня на победата над хитлеро-фашизма в Русия ще се проведе в 20 града по-малко, отколкото това се случва традиционно. Мерките за сигурност са изключително засилени. Русия е страната дала най-много жертви във Втората световна война, затова там днешният ден е на особена почит.
В Русия са затегнати мерките за сигурност, заради честванията на победата през Втората световна война. В най-големите градове е забранено използването на дронове, джетове и услуги за споделяне на автомобили.
За първи път от години в над 20 руски града са отменени военните паради за 9 май. В Москва парад все пак ще има, като Владимир Путин ще произнесе реч. Официални гости ще бъдат президентите на Таджикистан, Киргизстан, Казахстан и Армения.
По публикацията работи: Венета Николова
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата…
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата отчете…
Тази седмица глобалните стокови пазари са под силното влияние на резките и динамични колебания в…
Тежко криминално престъпление разтърси село Пепелище край Кърджали. Около 21:00 часа снощи, след възникнал скандал,…
След повече от половин век от първата копка магистрала „Хемус“ остава символ на бавна реализация.…
Въпреки общата тенденция за ясно време, югоизточните райони на страната ще останат с повишена облачност.…
Leave a Comment