За участието на Николай Песков във военния конфликт, потвърди неговият баща – говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, като не даде повече подробности. Евгений Пригожин пък посочи, че Песков-младши се е подвизавал на фронта под друга самоличност
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков потвърди днес, че неговият син Николай е участвал в офанзивата в Украйна. Това е станало няколко месеца, след като Николай Песков бе обвинен, че се е опитал да се измъкне от възможността да бъде пратен на фронта, предаде Франс прес.
„Той взе това решение, той е възрастен човек. Да, действително той участва в специалната военна операция в Украйна“, каза Песков, но отказа да предостави повече подробности по въпроса.
В събота ръководителят на частната военна компания „Вагнер“ Евгений Пригожин заяви, че 33-годишният Николай Песков е служил храбро и героично в Източна Украйна в продължение на шест месеца. Пригожин поясни, че Песков-младши е бил там под друга самоличност, присъствието му е било пазено в тайна и той е обслужвал реактивна система за залпов огън „Ураган“ на силите на „Вагнер“.
По публикацията работи: Пламена Сутева
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment