Политика

Служебният кабинет внася бюджет с 12 млрд. лв. дефицит (ВИДЕО)

Българският служебен премиер Гълъб Донев заяви, че служебният кабинет е решил в Народното събрание да бъде внесен Закон за държавния бюджет за 2023 година, разработен на база действащо законодателство, оформило се чрез законодателните промени на 44-ото, 46-ото, 47-ото и 48-ото НС. Предложеният законопроект за бюджет за 2023 г. е с дефицит от 6,4% от БВП, който в номинално изражение представлява почти 12 млрд. лв.

Служебното правителство реши в Народното събрание да бъде внесен Закон за Бюджет 2023 г. Предложеният законопроект е с дефицит от 6,4% от Брутния вътрешен продукт, което в номинално изражение представлява почти 12 млрд. лв.  Това стана ясно по време на провел се брифинг в МС.

„В последните дни всички говорят за бюджет. Финансовият план на държавата за оставащите месеци от 2023 г., без съмнение е най-сериозната задача, която предстои пред всички нас“, заяви служебният премиер Гълъб Донев.

„Докато всички говорят за бюджет, в Министерството на финансите се работи усилено по изготвянето му. В последните месеци представяхме пред обществото аргументите на служебното правителство да предложи на 49-ото НС проект на закон за държавния бюджет за 2023 година, със съответните приходни и разходни мерки за постигане на бюджетно салдо с дефицит от 3% от БВП на страната, който да отговаря на критериите на пакта за стабилност и растеж“, допълни Донев.

Служебното правителство и Министерството на финансите е в готовност да съдейства на народните представители за отразяване на всички разумни предложения за ограничаване на бюджетния дефицит, каза Донев.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 1 седмица
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 1 седмица
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 1 седмица
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 1 седмица
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 1 седмица
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 1 седмица