Кадър:Facebook/Recep Tayyip Erdoğan
Държавният глава на Турция Реджеп Ердоган е на мнение, че Западът има планове за страната му, но турският народ щял да даде своя отговор на 14 май
Турският президент Реджеп Ердоган заяви, че страната му ще отправи послание към Запада на 14 май – датата на президентските и парламентарните избори в страната, предаде Анадолската агенция.
По думите на Ердоган „Западът има планове по отношение на Турция“ и е против него, но турският народ ще даде необходимия отговор на 14 май.
„С тези избори Турция ще изпрати послание на Запада. Тази страна не гледа какво казва Западът нито когато се бори с тероризма, нито когато определя икономическите си политики“, добави той в телевизионно интервю, съобщава БТА.
Мнозина анализатори са на мнение, че предстоящите избори ще бъдат най-голямото изборно предизвикателство за Ердоган през последните му две десетилетия на власт.
По публикацията работи: Пламена Сутева
Софийският градски съд даде ход на наказателното дело срещу непълнолетен, обвинен в умишлено убийство на…
Втората политическа сила в 52-рото Народно събрание – коалицията ГЕРБ-СДС – проведе консултации с президента…
Президентът Илияна Йотова даде начало на консултациите с парламентарните групи в 52-рото Народно събрание. Първи…
18-годишен пешеходец е бил блъснат от автомобил рано тази сутрин в Стара Загора. Инцидентът е…
Софийското метро ще въведе временни ограничения по Линия 3 заради планирани ремонтни дейности и събития…
Верижна катастрофа с участието на три леки автомобила е станала в късния следобед на 4…
Leave a Comment