България

Заради ремонти, огромни задръствания напрегнаха шофьорите на магистрала “Тракия“ (СНИМКА)

За огромни задръствания на изхода на София към магистрала „Тракия“ съобщават потърпевши, които в следобедните часове на днешния петък опитват да излязат от столицата. Причината е ремонт на платното в посока Пловдив. От АПИ предупреждават шофьорите да карат с повишено внимание, да спазват стриктно поставената пътна сигнализация.

 

От Агенция „Пътна инфраструктура“ обясняват, че движението в участъка от 0 до 3 км на магистралата в посока Бургас се осъществява само в активната лента. В отсечката от 46 до 50 км движението е в изпреварващата лента поради ремонт на асфалтовата настилка, допълват от агенцията. Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост, съветват от АПИ.

Освен това, днес до 19 ч. и утре от 8 до 14 ч. между 5 и 23 км на „Тракия“ в посока Бургас се ограничава движението на моторни превозни средства над 12 тона заради очаквания интензивен трафик за почивните дни. За тежкотоварния трафик е осигурен обходен маршрут по път I-8 София – Пловдив. Моторните превозни средства над 12 тона ще се отбиват при пети километър в посока Бургас на магистрала „Тракия“ по пътната връзка с първокласния път и ще се връщат на магистралата през пътен възел „Вакарел“ – при 23-ти км на „Тракия“. От АПИ припомнят, че е необходимо шофьорите да карат с повишено внимание, да спазват стриктно поставената пътна сигнализация.

Снимка: Facebook/ Катастрофи в България/ N. Zasheva

В момента движението по мостовото съоръжение при 20-ти км в посока Бургас се осъществява само в изпреварващата лента. Съоръжението се нуждае от авариен ремонт и трафикът е ограничен в активната и аварийната лента за извършването на подготвителни работи за предстоящ ремонт на пътната плоча на селскостопанския подлез при км 20+500 на автомагистралата. Заради ремонт на жп надлез при 159-и км на магистралата на 5 април беше ограничено движението от 157-ми до 162-ри км, в платното за София.

По публикацията работи: Велислава Велева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

**Радев: Назначението на Спецов в Лукойл е незаконно, а политиката в България се превръща в диктатура**

**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…

преди 3 седмици
  • България

Деница Сачева разкри: Румен Спецов има тайно доверие от САЩ и Британия, а бюджетът 2026 е последен шанс за спасение на финансите

**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…

преди 3 седмици
  • България

Трима загинали и блокиран тракийски път след фатално ПТП, причинето от загуба на контрол над волана

**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…

преди 3 седмици
  • България

Синът на Радан Кънев заловен с дрога: 17-годишният Борис задържан с марихуана и машинка за цигари

**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…

преди 3 седмици
  • България

Топло за ноември: до 21 градуса в почивните дни, но мъгливо в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…

преди 3 седмици
  • България

Топло за ноември: 21 градуса в почивните дни, но мъглата ще скрие слънцето в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…

преди 3 седмици