Продуцентът, режисьор и съсценарист на „Страстите Христови“ Мел Гибсън изказа съболезнованията си за Христо Живков. Той беше една от звездите в неговия блокбъстър от 2004 г.
Живков е роден на 18 февруари 1975 г. в София, България. Припомняме ви, че българинът почина преди дни в Лос Анджелис след дълга битка с рака на 48-годишна възраст. Живков участва в италианския филм „Занаятът на оръжията“ (2001) в ролята на Джовани де Медичи, както и в „Страстите Христови“ (2004) в ролята на Йоан Богослов.
Отиде си актьорът Христо Живков
„Моят скъп приятел Христо загуби своята героична битка с рака. До последния момент той беше изпълнен с надежда и духът му беше силен“, каза Гибсън. „Ще ми липсва, но знам, че страданието му е приключило. Бог да го пази“, предаде deadline.com
Актьорът-продуцент Живков също беше известен с главната си роля на Джовани де Медичи в пълнометражния филм на Ермано Олми от 2001 г. „ Професията на оръжията“, който помете наградите „Давид ди Донатело“ през 2002 г. с девет победи, включително за най-добър филм.
По публикацията работи: Велислава Велева
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment