Кадър: Youtube/ БЪЛГАРСКА СВОБОДНА ТЕЛЕВИЗИЯ
Украински дрон се е разбил близо до Запорожката атомна електроцентрала. За това съобщи руската осведомителна агенция РИА Новости. . Руската агенция не уточнява кога е станало това.
Ройтерс отбелязва, че това става, докато днес в руската Калининградска област очакват ръководителя на Международната агенция за атомна енергия (МААЕ) Рафаел Гроси за преговори, свързани със сигурността на АЕЦ-а. Преди седмица Гроси посети централата, която се намира в Южна Русия и е под контрола на руските сили.
Генералният директор на МААЕ настоява за създаването на демилитаризирана зона около Запорожката АЕЦ (най-голямото ядрено съоръжение в Европа), многократно подлагана на обстрел, за който Русия и Украйна се обвиняват взаимно.
По публикацията работи: Велислава Велева
Общинската болница в Горна Оряховица е изправена пред риск от загуба на лекари и недостиг…
На гръцкия остров Закинтос е регистриран първи смъртен случай от инфекциозното заболяване лептоспироза. По данни…
Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…
Тежък пътен инцидент завърши с фатален изход през изминалата нощ. Сигнал за произшествието е подаден…
Сериозен инцидент в село Рупите приключи с щастлива развръзка тази сутрин. 5-годишно момиченце, което бе…
Въпреки ръста на възнагражденията през последните години, усещането за масово обедняване сред българите остава. Според…
Leave a Comment