Припомняме, че по-рано Евгений Пригожин съобщи, че руските сили са превзели града и са издигнали руското знаме над администрацията в Бахмут. Не закъсня коментар от страна на говорителя на източното военно командване на Украйна
Бахмут е украински, а те (руснаците) нищо не са превзели и, меко казано, са много далеч от това да го направят. Това заяви говорителят на източното военно командване на Украйна – Сергей Череватий, пред Ройтерс.
По-рано основателят на частната военна компания „Вагнер“ Евгений Пригожин съобщи, че над администрацията на Бахмут е издигнато руското знаме.
„Вдигнали знаме над някаква тоалетна. Закачиха го отстрани на незнайно какво, провесиха си парцала и казаха, че са превзели града. Добре, добре, нека си мислят, че са го превзели“, коментира Череватий, цитиран от „Украинская правда“.
Той добави, че битките се водят около сградата на градския съвет в Бахмут, но вагнеровците на са „завзели нищо в юридическия смисъл“.
По публикацията работи: Пламена Сутева
Икономистът и финансов експерт Мика Зайкова изчисли колко ще струва великденската трапеза на българските пенсионери.…
Икономистът и финансов експерт Мика Зайкова изчисли колко ще струва великденската трапеза на българските пенсионери.…
Летище „Васил Левски“ – София въвежда дезинфекция на обувките на пътниците като превантивна мярка, предприета…
Тежкотоварен камион се преобърна в Прохода на Републиката край село Въглевци в петък по обяд.…
На 11 април, събота, времето в България ще бъде с значителна облачност и валежи, съобщава…
На 11 април, събота, времето в България ще бъде предимно облачно и с валежи. Според…
Leave a Comment