Избори 2023

Информация за избирателната активност към 11 ч. и дефекти в машините

Централната избирателна комисия обяви резултати за избирателната активност към 11 часа. Съобщава се за 8,97% избирателна активност

Има дефект на част от машините за гласуване. 45 устройства в цялата страна са имали някакви проблеми или изобщо не са заработили. В тези изборни секции гласуването е преминало изцяло на хартия.

ЦИК обяви, че избирателната активност към 11 часа е 8,97 процента. Подобна е била избирателната активност и на предходните избори през есента. Най-активни са били сънародниците ни в Монтана – 14 на сто от имащите право на глас. Най-слаба активност е имало в Пловдив – град – 6,16 на сто.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 6 дни
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 6 дни
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 6 дни
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 6 дни
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 6 дни
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 6 дни