Припомняме, че имаше възражения срещу кандидатурата на настоящия президент Реджеп Тайип Ердоган, но те бяха отхвърлени, следователно той се впуска в битката за президентското място. Изведени са и останалите трима кандидати: Кемал Кълъчдароглу, Мухарем Индже и Синан Оган
Списъкът на четиримата кандидати за президент на изборите в Турция на 14 май бе публикуван в турския държавен вестник, след като процесът на оспорване на кандидатурите на трима от тях завърши с отхвърляне на жалбите, съобщава турската държавна телевизия ТРТ Хабер.
С това от днес официално стартира предизборната кампания в страната, предаде БТА.
Висшата избирателна комисия разгледа и отхвърли възраженията срещу кандидатурите на сегашния президент Реджеп Тайип Ердоган, кандидата на обединената опозиция Кемал Кълъчдароглу и независимия кандидат Мухарем Индже (лидер на Партията на родината).
Освен тях тримата в изборите ще участва и Синан Оган, представител на Алианса АТА, който също успя да събере необходимите 100 хиляди подписа, за да се яви като независим кандидат.
По публикацията работи: Пламена Сутева
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment