Новозеландската полиция предупреди хората да бъдат много внимателни, тъй като е възможно кенчетата им с бира всъщност да имат доста необичайно и опасно съдържание – метамфетамин
Полицията на Нова Зеландия предупреди любителите на бирата да внимават за кенчета, съдържащи метамфетамин, съобщи ДПА.
Инспектор Глен Болдуин съобщи днес, че е арестувала един мъж в рамките на разследване на внос на този вид синтетичен наркотик, скрит в пратка кенчета с бира. Голямо количество бира с марката „Honey Bear House Beer“ е било конфискувано в Оукланд, каза той, но уточни, че е възможно да не са открити всички кенчета от партидата.
„На този етап установихме, че част от пратката съдържа течен метамфетамин, скрит в кенчетата, а останалата част съдържа бира“, обясни Болдуин.
Според полицейския инспектор кенчетата от партидата не може да бъдат закупени в Нова Зеландия или онлайн. „Възможно е малка част от пратката (вече) да е била разпространена“ в търговската мрежа, призна в същото време той.
Новозеландската полиция разследва дали подобна бира е довела до смъртта на 7 март на 21-годишен младеж, който „седнал да пие бира след работа“.
Мъжът не е бил замесен по никакъв начин във вноса или разпространението на метамфетамини, нито на бирата, според съобщението.
По публикацията работи: Пламена Сутева
Днес, когато все повече хора осъзнават нуждата от здравословен начин на живот, хранителните добавки се…
Гражданско движение за президентска република даде старт на национална информационна кампания Националната кампания за президентска…
В света на гейминга компромисите нямат място – всеки детайл може да бъде решаващ в…
В съвременния свят все повече длъжности и професии са обвързани с употребата на техника. Това…
Личното ни възприемане на стойността на парите е нещо много специфично. Според средата, в която…
Днес се проведе пресконференция на Гражданския съвет на ГРАЖДАНСКО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРЕЗИДЕНТСКА РЕПУБЛИКА за област…
Leave a Comment