Излезе информация, че китайският президент Си Дзинпин планира да се срещне с руския си колега Владимир Путин. Твърди се, че въпросната среща ще се състои на фона на предложението на Пекин да посредничи за уреждането на военния конфликт в Украйна
Президентът на Китай Си Дзинпин планира да пътува до Русия, за да се срещне с колегата си Владимир Путин още следващата седмица, предава Reuters, позовавайки се на свои източници.
Плановете за визита на китайския лидер са разкрити на фона на предложението на Пекин да посредничи за уреждането на конфликта в Украйна, което бе посрещнато на Запад със скептицизъм на фона на дипломатическата подкрепа на азиатската страна за Русия.
ТАСС обяви на 30 януари, че Путин е поканил Си на посещение през пролетта. На свой ред американският вестник The Wall Street Journal съобщи миналия месец, че посещение в Москва може да се състои през април или в началото на май.
Министерството на външните работи на Китай не е отговорило на искане на агенцията за коментар. Такъв бе отказан от Кремъл, пояснява агенция Reuters, цитирана от „Фокус“.
Китай и Русия сключиха партньорство „без ограничения“ през февруари 2022 г., седмици преди началото на войната в Украйна.
По публикацията работи: Пламена Сутева
Трима работници от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) бяха блъснати от лек автомобил около 13:30 часа…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът за находката е…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът е подаден на…
Специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през изминалото денонощие разкри…
Утре, в неделя, с настъпването на астрономическото лято, жителите и гостите на България ще бъдат…
България е изпълнила всички 40 препоръки на Комисията на експертите за борба с изпирането на…
Leave a Comment