Свят

Франция: Ще има чек за храна за най-скромните домакинства

Правителството на Франция реши да предостави купони за храна на най-бедната част от френския народ. Този ход идва като мярка за справяне с последиците вследствие на инфлацията в страната.

Френското правителство взе решение да предостави купони за храна на най-бедните домакинства, които се борят с покачващите се цени, съобщи министърът на икономиката.

Бруно Льо Мер обяви мерки за справяне с последиците от инфлацията след дълги дискусии с компаниите производители и търговци на дребно за намаляване на цените на продуктите за масово потребление.

„Ще има чек за храна за най-скромните домакинства“, каза той на пресконференция в Париж. „Наложително е да защитим всички домакинства, изправени пред увеличението на цените на храните и на продуктите от ежедневието“, добави Льо Мер.

Той разкри „антиинфлационния тримесечен план“ на правителството с компаниите за масова дистрибуция, като добави, че предприетите мерки ще бъдат в сила през следващите три месеца. Ще бъде прието лого на „антиинфлационното тримесечие“, за да се идентифицират продуктите с най-ниска цена, каза още той.

В края на тримесечието ще се проведат нови дискусии, допълни той, и от производствените предприятия ще бъде поискано да договорят цените на продуктите си с търговските дружества, информира БГНЕС.

Френската статистическа служба Insee съобщи, че годишната потребителска инфлация е нараснала до 6,2% през февруари, според предварителните данни, публикувани миналата седмица. Цените на хранителните продукти са скочили с 14,5% на годишна база през февруари, което е ускорение спрямо 13,3% през януари, съобщи Insee.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Разкритие за Тодор Славков: Беше оставен сам в агонията си

Разтърсващи разкрития за трагичната смърт на Тодор Славков, внук на някогашния държавен глава Тодор Живков,…

преди 4 дни
  • България

Минималната заплата гони 1200 лева, държавата готви и пакет от социални мерки

Пострадалите от пожарите в страната ще могат да получат еднократна финансова помощ от държавата в…

преди 4 дни
  • България

Полицайски ескорт през тапата на Хемус спаси мъж с инфаркт

Полицаи спасиха мъж с инфаркт на АМ „Хемус“ ***Служителите на реда осигуриха „зелен коридор“ до…

преди 4 дни
  • България

България вече сече своите евро монети

Правителството форсира приемането на еврото, сеченето на монетите вече започна **Нови законови мерки предвиждат по-строг…

преди 4 дни
  • България

Мним водопроводчик в Русе идва за водомера, а си тръгва с парите

Мъж, представящ се за водопроводчик, извърши поредица от кражби в Русе, съобщиха от полицията, цитирани…

преди 4 дни
  • България

Катастрофа затвори Хемус в подстъпите към Витиня

Тежък пътен инцидент затвори АМ "Хемус" преди тунел "Витиня" ### Движението в посока Варна е…

преди 4 дни