Нови трусове в съседните държави Турция и Румъния. В Турция трусът е бил през последния час, а в Румъния – през нощта
Земетресение с магнитуд 4,3 по скалата на Рихтер удари Румъния. Епицентърът на труса е бил на 72 км североизточно от Дробета – Турну Северин, с дълбочина 15 км. Трусът е регистриран в 3:07 ч. българско време.
По-късно (около 4:29 ч. българско време) е имало още един трус с магнитуд 3,4 по скалата на Рихтер – на 66 км североизточно от Дробета – Турну Северин, с дълбочина 7 км.
Трус имаше и в Турция. Магнитудът му е 4,3 по скалата на Рихтер. Епицентърът е на 43 км североизточно от Адъяман, с дълбочина 15 км. То е регистрирано около 7:18 ч. българско време.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment