По думите на българския служебен премиер на Република България – Гълъб Донев, на фокус през следващите седмици ще бъдат законопроектите, които 48-ото Народно събрание не прие. По негови думи 48-ото НС не е имало необходимите воля и време
„В дневния ред на служебното правителство през следващите седмици неизменно ще присъстват законопроектите, които 48-ото Народно събрание не намери политическа воля и време да приеме“. Това заяви премиерът Гълъб Донев преди началото на заседанието на Министерския съвет в сряда.
„Трябва отново да разгледаме и приемем проектите за закони, които ще внесем в 49-ото Народно събрание“, допълни той.
„За протокола, а и за поддържане на обществената памет, припомням, че тези законопроекти бяха депозирани от служебното правителство в 48-ото НС, а политическите сили, представени в него, ги обявиха за свой приоритет. Тези законопроекти бяха необходимото условие за присъединяването на страната ни към Шенгенското пространство и за реализацията на Плана за възстановяване и устойчивост”, припомни министър-председателят Гълъб Донев.
„Тези закони трябваше да придвижат напред промени, от които се нуждае преди всичко българското общество. Най-ясно това личи от проектите, свързани със съдебната реформа и борбата с корупцията. Те трябва да бъдат осъществени, не защото някой ги изисква от нас, а защото обществото настоява за справедливост. А тя е постижима само с прилагането на принципа за върховенство на правото”, каза още служебният премиер Гълъб Донев.
Млад мъж е загинал при гръмотевична буря на връх Ком, съобщават от Планинската спасителна служба…
Вчера в 10:20 часа в дежурната част на РДПБЗН – Шумен е подаден сигнал за…
Днес времето ще започне предимно слънчево, а следобед облачността ще се увеличи. На отделни места…
Движението по път III-3504 в участъка между Орляне и Угърчин, при км 22, е временно…
В началото на седмицата ни очаква нестабилна атмосфера с краткотрайни, но интензивни валежи и гръмотевични…
Само за месец цената на малката потребителска кошница, включваща 21 основни стоки и услуги, е…
Leave a Comment