Централната избирателна комисия реши да регистрира Националното движение за стабилност и възход за участие в изборите за народни представители на 2 април 2023 г, с решение N 1650 – НС от 13 февруари 2023 г. Всички внесени от партията документи отговарят на изискванията.
Наименованието на партията в бюлетината ще е НДСВ. НДСВ подаде заявление за регистрация за предстоящите избори, а документите на партията бяха подадени в ЦИК от председателя на партията Станимир Илчев и главния секретар Съби Давидов. “НДСВ ще се яви самостоятелно на изборите.
Коалициите имат значение след ясните резултати на всички”, каза Илчев. “Наблюденията на НДСВ за работата на Народното събрание и периодичните кризи, както и неустойчивите мнозинства ни накараха да се върнем в политическия процес”, допълни още той.
“Готови сме да участваме в сложни преговори за правителство. Скоро ще публикуваме програма. Рано е за обявяване на листи, но в тях ще има представители на всички генерации и нови активисти”, заяви Станимир Илчев. Сред познатите лица на НДСВ, които ще влязат в кампанията, ще е проф. Огнян Герджиков, посочи още председателят на НДСВ.
По публикацията работи: Велислава Велева
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment