Държавният глава на Украйна Володимир Зеленски коментира преминали през въздушното пространство на Молдова и Румъния руски ракети. Определи ги като „предизвикателство“
Украинският президент Володимир Зеленски каза, че няколко руски ракети са прелетели днес над Молдова и членуващата в НАТО Румъния и определи това като предизвикателство за пакта и колективната сигурност, предаде Ройтерс.
„Врагът изстреля най-малко 70 ракети при още една масирана атака (срещу Украйна) тази сутрин“, заяви Зеленски във видеообръщение в Telegram.
„Няколко руски ракети прелетяха през въздушното пространство на Молдова и Румъния. Тези ракети са предизвикателство за НАТО и колективната сигурност. Това е терор, който може и трябва да бъде спрян“, каза украинският президент, цитиран от БТА.
По публикацията работи: Пламена Сутева
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment