В цяла Украйна е обявена въздушна тревога, като се очаква масирана ракетна атака. Това обяви Наталия Гуменюк – говорителят на Оперативно командване. По нейни думи в Черно море има ракетионосачи, които били в готовност за изстрели.
„Очакваме да бъде нанесен нов масиран ракетен удар. Сега сме свидетели на активността на вражеската авиация – от посока Каспийско море“, заяви говорителят на Оперативно командване – Юг, Наталия Гуменюк.
Уточни също, че в Черно море има ракетионосачи, които всеки момент са готови да изстрелят „Калибър“. Знае се за три такива ракетоносача, на борда на които има 20 ракети.
Заради риска от въздушни атаки е спряно електрозахранването в Киев, Киевска, Одеска и Днепропетровска области, пише „Украинская правда“.
Енергетиците подчертават, че това е принудителна превантивна стъпка, която ще предотврати значителни щети на енергийната инфраструктура, ако вражеските ракети достигнат целта.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment