Украинският държавен глава Володимир Зеленски е категоричен в твърдението си, че Москва лъже, за това, че е превзела Соледар. Русия предприела този ход, за да даде надежда на руснаците, по негови думи.
Президентът Володимир Зеленски коментира противоречивите данни от Русия и Украйна за случващото се в Соледар. По негово мнение Москва лъже за „превземането“ на града, за да подпомогне мобилизацията и „да даде надежда“ на руснаците.
„Сега терористичната държава и нейните пропагандисти се опитват да внушат, че част от нашия Соледар е окупиран от Русия. Те вече съобщават това на обществото, за да получат подкрепа за мобилизацията и да дадат надежда на онези, които подкрепят агресия. Но боевете продължават“, заяви Зеленски, цитиран от „Украинская правда“.
Украинският президент Зеленски подчерта, че агресията от страна на Русия ще свърши, когато руските амбиции видят, че нямат друга алтернатива освен загубата.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment