Случи се експлозия в близост до афганистанското външно министерство. Сградата се намира в столицата Кабул. Взривът е взел над 20 жертви. Служител на министерството разказа, че видял как мъж се самовзривява.
Експлозия близо до афганистанското министерство на външните работи в столицата Кабул взе над 20 жертви, предаде Франс прес, като се позова на служител на ведомството. Той заяви пред агенцията, че е видял „между 20 и 25 жертви“, като уточни и това, че не може да потвърди дали тези хора са мъртви.
„Бях в колата си, когато видях мъж с (автомат) „Калашников“ на рамо и носещ сак. Той мина близо до автомобила ми и след няколко секунди отекна мощна експлозия. Видях как този мъж се самовзриви“, разказа цитираният служител на афганистанското външно министерство, представил се пред АФП като шофьор на име Джамшед Карими.
Говорителят на полицията в Кабул Халид Задран потвърди, че е станала експлозия, която е взела жертви, предаде Ройтерс. Той не посочи конкретни числа.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment