Свят

Папата заговори за направено престъпление срещу Бога и човечеството

По време на своя реч, папа Франциск отсече, че войната в Украйна се равнява на „престъпление срещу Бога и човечеството“, тъй като води след себе си „безразборно унищожение“, и то в цивилни райони, където страдат невинни хора.

Войни като тази в Украйна, където цивилни райони са подложени на „безразборно унищожение“, са „престъпление срещу Бога и човечеството“. Това заяви днес папа Франциск.

Папата каза това по време на годишната си реч пред дипломатите, акредитирани към Светия престол.

В обръщението, което прави преглед на международното положение и неофициално е наричано „Състоянието на света“, папата обърна внимание и на протестите в Иран. Той осъди смъртните присъди на демонстранти, призоваващи за по-голямо уважение към жените.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Йотова призова институциите да се вслушват в гласа на учените, отличи изтъкнати дейци на науката

В свят на несигурност и динамични промени гласът на българските учени трябва да бъде чут…

преди 10 часа
  • България

БАБХ откри нарушения в склад за месо в Луковит, унищожени са 366 кг продукти

При мащабна акция на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) и Областната дирекция по…

преди 10 часа
  • България

Пожар в индустриалната зона на Пловдив изпепели над 100 автомобила

Мащабен пожар избухна днес в индустриалната зона на Пловдив и обхвана автоморга на Околовръстното шосе.…

преди 10 часа
  • България

Д-р Александър Атанасов: Един болен от морбили може да зарази цяла стая неимунизирани

Заболяемостта от морбили в страната остава тревожна. По данни на Министерството на здравеопазването към 16…

преди 11 часа
  • България

Стачките в Lufthansa отмениха всички полети от и до София

Стачните действия на служителите продължават да блокират работата на германския национален превозвач Lufthansa за пети…

преди 11 часа
  • България

РИОСВ-Шумен започва спешни проверки за сигнал за опасни медицински отпадъци на депото в Дивдядово

Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) – Шумен започна незабавни проверки на регионалното…

преди 11 часа