Свят

Зеленски каза какво планирала Русия

Украинският държавен глава Володимир Зеленски заяви, че Русия имала план да продължи с атаките на ирански дронове, като целта била изтощаване на Украйна.

Русия планира продължителни атаки с ирански дронове, за да изтощи Украйна. Това заяви във вечерното си видеообръщение украинският президент Володимир Зеленски. Опасенията идват след украинската ракетна атака в миньорския град Макеевка, в окупираната Донецка област, където, според Киев, са били убити стотици руски войници.

Ракетата е ударила сградата на местно училище, превърната в импровизирана казарма в първите минути на новата година. В нея е имало наскоро мобилизирани руски войници. По-късно Министерството на отбраната в Москва потвърди, че временни казарми са били ударени с ракети, а при атаките са загинали 63-ма души.

С тази цифра обаче не са съгласни даже руските военни кореспонденти, които пишат, че загиналите са много повече – поне между 100 и 200 души. Ако бъде официално потвърден мащабът на жертвите, това може да се окаже една от най-смъртоносните атаки за руската страна от началото на войната.

Междувременно стана ясно, че Украйна и Европейският съюз ще проведат среща на върха в Киев на 3 февруари, за да обсъдят финансовата и военната подкрепа за страната.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Държавата обединява данните от ТОЛ системата за по-строг контрол на трафика

Транспортният министър Георги Пеев инициира междуведомствена среща в Националното тол управление с цел да се…

преди 11 минути
  • България

Полицията в Перник издирва нападател, пребил 28-годишен мъж на улица „Търговска“

Полицията в Перник издирва нападател, пребил 28-годишен мъж на улица „Търговска“. Инцидентът е станал около…

преди 56 минути
  • България

Временни ограничения на АМ „Хемус“ заради ремонти между 47-ия и 52-ия км

От днес до петък, 17 юли, се въвежда промяна в организацията на движението по автомагистрала…

преди един час
  • България

Станимир Добрев събира средства за експериментално лечение след 17 години в инвалидна количка

Животът на 29-годишния Станимир Добрев се променя необратимо, когато е едва на 14 години. На…

преди 2 часа
  • България

НИМХ: Предимно слънчево време с локални превалявания на изток и в планините

Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология днес, 14 юли, вторник, ще преобладава…

преди 4 часа
  • България

Фискалният съвет предлага по-висока пенсионна възраст за служителите в МВР

Фискалният съвет предложи да се повиши пенсионната възраст в Министерството на вътрешните работи (МВР). В…

преди 18 часа