На 3 януари ще бъде погребан легендарният бразилски футболист Пеле.
За това съобщи официалният сайт на родния му клуб „Сантос“.
Ден по-рано тялото на Пеле, който почина на 29 декември, ще бъде доставено от болницата, в която приключи земния си път, до стадион „Вила Белмиро“ в Сао Пауло.
Церемонията по сбогуването с великия футболист ще започне в 10 часа сутринта местно време и ще продължи точно едно денонощие. Тя ще бъде открита за всички, но на желаещите да се простят с Пеле няма да бъде разрешено да доближават ковчега.
След това по улиците на Сао Пауло ще тръгне шествие с тялото на Краля на футбола, която ще се насочи към мемориала „Вселенски некропол“, където ще е и самото погребение. То ще премине през квартала, където живее 100-годишната майка на Краля.
Церемонията ще бъде открита само за семейството и най-близките му приятели.
Бразилия официално обяви 3-дневен траур за Пеле, който започва на 1 януари.
Пеле е единственият в историята на футбола трикратен световен шампион (1958, 1961, 1970).
На клубно равнище той играе за „Сантос“ и американския „Космос“ (Ню Йорк), а в националния отбор е рекордьор по голове заедно с Неймар, който вкара 77-ия си гол на световното в Катар тази година.
Пеле е вписан с книгата за рекорди „Гинес“ като автор на 1279 гола.
По публикацията работи: Венета Николова
От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…
След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…
Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…
На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…
Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…
Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…
Leave a Comment