Това бе съобщено от американски служители. Стана ясно още, че първата партида енергийно оборудване на стойност близо 13 млн. долара
САЩ са изпратили първата партида енергийно оборудване в помощ на Украйна, казаха американски служители, цитирани от Ройтерс.
Агенцията отбелязва, че това става в момент, когато Вашингтон се опитва да помогне за възстановяване на енергийната инфраструктура на страната, пострадала от засилващите се руски атаки.
Първата партида енергийно оборудване е на стойност близо 13 млн. долара, каза един от служителите. Друг източник, запознат с въпроса, каза, че още два самолета с оборудване ще излетят от САЩ за Украйна по-късно тази седмица.
По публикацията работи: Силвана Димитрова
От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…
Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…
Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…
Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…
Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…
Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…
Leave a Comment