Политика

Кирил Петков: Да не се заиграват с кворума следващата седмица (ВИДЕО)

Към това призова съпредседателят на ПП Кирил Петков. По негови думи всички партии ясно трябва да заявят дали биха подкрепили кабинет на ГЕРБ или не. Според него има риск някой да не се появи и да падне кворумът, а това би било скрита подкрепа. 

Оценяваме проф. Габровски като добър професионалист в своята професия. Това, което ние споделихме с него, че ако бъде избран бихме разговаряли с него по 16-те политики, които са важни за България. Това заяви съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков в парламента.

В тези няколко дни, които му остават до връщането на мандата трябва да се фокусира върху партии, които могат да го подкрепят. „Продължаваме промяната“ ясно заяви, че няма да подкрепи правителство на ГЕРБ. Хубаво е всички партии ясно да кажат дали биха подкрепили правителство на ГЕРБ или не. Не трябва да се заиграват с кворума следващата седмица, защото рискът някой да не се появи и реално да падне кворумът би било скрита подкрепа. Всички наши депутати ще бъдат в зала и ще гласуват против. Ако всяка от партиите се заяви така българският народ ще знае кой кого подкрепя, посочи Петков.

Според него има опасност ако не се появят десетима депутати от някоя политическа партия кворумът да бъде обърнат.

Трябва да има ясна позиция дали подкрепят или не, не трябва да има нищо покрито. Проф. Габровски няма да се срещне с нас, защото няма смисъл, допълни още Петков.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 5 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 5 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 6 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 6 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 6 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 6 дни