Големият бариерен риф трябва да бъде включен в списъка на застрашеното световно наследство, предлага комисия към ООН. Експерти от няколко независими организации твърдят, че промените в климата поставят рифа в сериозна опасност. Той е в опасност заради промените в климата.
Според тях основен проблем е и подобряването на качеството на водата, което описаха като изключително бавно.
По-високата температура на водата води до избелване на коралите и така само за няколко години те значително губят цветовете и красотата си. Рифът е в списъка на световното наследство на ЮНЕСКО вече повече от 40 години.
Големият бариерен риф (Great Barrier Reef) е най-голямата в света система от коралови рифове и острови, съставена от над 2 900 отделни рифа и 900 острова, разположени в Коралово море край североизточния бряг на Австралия в ивица с дължина 2300 km и площ около 344 400 km².
По публикацията работи: Велислава Велева
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment