Освободените руски военнопленници ще бъдат транспортирани до Москва със самолети за лечение. Досега, от началото на военния конфликт между двете страни, са разменени около 1000 души
Русия си върна 50 военнопленници при размяна с Украйна. Освободените руски военнослужещи ще бъдат транспортирани до Москва със специализирани самолети за лечение.
Това е поредната подобна размяна между Киев и Москва от началото на конфликта, като досега са разменени около 1000 души, предава Нова.
В същото време голяма част от Украйна продължава да е без топлина, електричество и вода след продължаващите руски въздушни удари по енергийната мрежа.
Близо 70% от домакинствата в Киев нямат достъп до ток, а кметът Виталий Кличко заяви, че не изключвал най-лошия сценарий, при който тежките условия може да продължат месеци наред.
По публикацията работи: Пламена Сутева
НИМХ обяви жълт код за ниски температури в 6 области на страната за 2 май.…
Водещите политически теми от деня очертават ясни намерения както на „Прогресивна България“, така и на…
Нови подробности станаха ясни за тежката катастрофа край Ботевград, при която загинаха петима мъже. Пътят…
По повод на нарастващия брой сигнали за измами при покупка на автомобили, внесени от чужбина,…
България е на първо място сред държавите членки на Европейския съюз по дял на населението,…
Бизнесът в България отново поставя на дневен ред спора за официалните празници и компенсирането им…
Leave a Comment