Ракета, която според Варшава е много вероятно да е била произведена в Русия, падна вчера на територията на Полша и уби двама души. Западните лидери единодушно осъдиха това, а Москва нарече тези информации „провокация“.
Китай призова всички страни да запазят спокойствие, след като се появи информация, че в Полша е паднала ракета руско производство и е отнела живота на двама души, в следствие на което централноевропейската страна постави част от въоръжените си сили в повишена бойна готовност, пишат от БТА.
„В сегашната ситуация всички засегнати страни трябва да запазят спокойствие и да демонстрират сдържаност, за да избегнат ескалация“, заяви на редовна пресконференция говорителката на китайското министерство на външните работи Мао Нин, цитирана от ФП . „Позицията на Китай по украинския въпрос е една и съща от самото начало и е ясна: абсолютен приоритет е да има диалог и да се водят преговори, за да се уреди кризата по мирен начин..“, каза тя.
Китай традиционно е близък партньор на Русия и не осъди публично руската инвазия в Украйна, но и не изрази подкрепа за действията на Москва, нито пък ѝ оказва военна помощ.
По публикацията работи: Силвана Димитрова
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment