Михайло Подоляк обвини руските войски, че минират всичко – от апартаменти до канализация, и планират да обстрелват южния украински град от другата страна на река Днепър.
Съветник на украинския президент Володимир Зеленски заяви днес, че Русия иска да превърне Херсон в „град на смъртта“, предаде Ройтерс.
„Така изглежда „руският свят“: дойдоха, ограбиха, празнуваха, убиха „свидетели“, оставиха развалини и си тръгнаха“, заяви той в Туитър.
Съветникът направи изявлението ден след като Москва разпореди на своите войски да се изтеглят от Херсон и да заемат отбранителни позиции на отсрещния бряг на Днепър.
По публикацията работи: Силвана Димитрова
Трима души са открити мъртви в сграда в Угърчин, използвана за настаняване на хора в…
Варна продължава да се развива като един от най-важните градове в България, но според председателя…
Според актуалната прогноза на Националния институт по метеорология и хидрология днес, 24 юни, времето в…
Северозападна България беше засегната от мощна метеорологична стихия във вторник. В късните следобедни часове регионът…
България продължава да подкрепя Украйна в стремежа ѝ към възстановяване на териториалната цялост, но е…
Българският спорт е в траур след новината за смъртта на Жанет Немет. Около 10:30 ч.…
Leave a Comment