Никол с ветрове до 80 км/ч отстои понастоящем на около 615 км северозападно от Бахамите и се придвижва на запад към Флорида, съобщи днес американският Национален център за ураганите.
Милиони хора по източното крайбрежие на Флорида се готвят да посрещнат субтропическата атлантическа буря Никол, която ще премине праз района през следващите два дни, предаде Ройтерс.
Бурята са придвижва със скорост около 13 км/ч към Флорида, където 18 милиона души са получили предупреждения за надвисващата опасност. Преди шест седмици този район се размина само с проливни дъждове и силни ветрове, оставайки в периферията на урагана Иън, причинил смъртта на 140 човека и нанесъл щети за 60 милиарда долара в страните по Мексиканския залив и Карибите.
От вчера е в сила обявено от губернатора на Флорида Рон ДеСантис извънредно положение в 34 окръга по атлантическото крайбрежие на щата. Прогнозите сочат, че центърът на Никол ще достигне северозападния край на Бахамите и утре ще преминава близо или над архипелага, за да достигне крайбрежието на Флорида по-късно през деня.
По публикацията работи: Силвана Димитрова
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment