„Днес през нощта бе извършена атака с безпилотен самолет срещу топлоелектрическата централа в Балаклава“, заяви в „Телеграм“ губернаторът на Севастопол Михаил Развитиев. „Трансформаторът е понесъл минимални щети. Няма пострадали“, поясни той.
Властите на анексирания от Русия Кримски полуостров съобщиха, че през тази нощ електроцентрала на полуострова е била подложена на нападение с дрон, което обаче не е причинило сериозни щети, предаде Франс прес.
Губернаторът уточни, че „няма заплаха за електроснабдяването“ и „инцидентът не засяга електроснабдяването на Севастопол и полуострова“. Подпалилият се трансформатор „беше в процес на поддръжка и не работеше“, а „работниците в завода бързо се справиха с пожара“, съобщи той.
Кримските власти направиха това си изявление в момент, в който украинските сили продължава контранастъплението си в Южна Украйна.
По публикацията работи: Силвана Димитрова
Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…
Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…
Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…
Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…
Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…
Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…
Leave a Comment