Според ЕС твърденията от страна на Русия са недостоверни. Говорителят на Еврокомисията Петер Стано заяви, че ЕС не може да има доверие на разследването в Русия. Припомняме, че ръководителят на Следствения комитет Александър Бастрикин обяви, че камионът-бомба е бил със следния маршрут: България, Грузия, Армения, Северна Осетия, Краснодарски край.
Европейският съюз застана зад България, определяйки като лишени от достоверност твърденията на руската страна, че камионът, взривил моста в Крим, е тръгнал от България, предаде БГНЕС.
Говорителят на Еврокомисията Петер Стано подчерта, че Крим е част от Украйна и мостът, който свързва тази украинска територия с Русия е незаконен.
„Нямаме възможност да разберем, какво точно се е случило в събота с моста. Но не можем да имаме доверие на разследването в Русия“, заяви той.
На 8 октомври на моста, който свързва полуостров Крим с континенталната част на Русия, се взриви тежкотоварен камион. Пожарът обхвана седем цистерни с гориво от преминаващата по железопътната част на моста композиция. При експлозията загинаха трима души, а пътното платно беше частично разрушено.
На среща с руския президент Владимир Путин ръководителят на Следствения комитет Александър Бастрикин обяви, че камионът-бомба е преминал през България. Според него експлозията „със сигурност има терористичен характер“. Той добави, че маршрутът на камиона, в който е станала експлозията вече е установен – България, Грузия, Армения, Северна Осетия, Краснодарски край. Президентът Путин обвини украинските служби като извършители и поръчители на взрива.
По публикацията работи: Пламена Сутева
Николай Младенов пристигна в Йерусалим в момент, когато преговорите за бъдещето на Газа остават в…
Окръжният съд в Добрич остави в ареста 44-годишния мъж от София, обвинен в опит да…
Полицията в Сливен установи шофьор от Пловдив, заснет да се движи в насрещното платно по…
Адвокат Илия Тодоров от Българската асоциация на пострадали при катастрофи отново повдигна въпроса за безопасността…
Прокурорската колегия към Висшия съдебен съвет образува дисциплинарно производство срещу ръководителя на Софийската градска прокуратура…
Националната служба за охрана официално свали охраната на Бойко Борисов и Делян Пеевски след анализ…
Leave a Comment