Свят

Принц Хари и Елтън Джон се оплакват, че ги послушвали: Съдят британски медии

Принц Хари и Елтън Джон са сред знаменитостите, започнали дела срещу британски медии заради подслушване. Те разполагали и с доказателства. Хари и Меган дори изтъкнаха и намесата на медиите в живота им като водещ фактор, когато са взели решението да се оттеглят от ангажиментите си към кралското семейство и да заживеят в САЩ

Принц Хари, изпълнителят Елтън Джон и други знаменитости са завели дело срещу издателя на британския в.“Дейли мейл“ по обвинение в подслушване на телефони и други нарушения на правото на личен живот, съобщи Ройтерс, като цитира адвокатска кантора, представляваща ищците.

„Асошиейтед нюзпейпърс“, издател на „Дейли мейл“, „Мейл он сънди“ и „Мейл онлайн“, не се отзова на запитване за коментар, посочва агенцията.

Сред ищците са и актрисите Елизабет Хърли и Сейди Фрост, партньорът на Елтън Джон Дейвид Фърниш, Дорийн Лорънс, майка на Стивън Лорънс, който бе убит като тийнейджър при расистко нападение през 1993 г.

Те разполагат с доказателства, уличаващи изданията в нарушения на правото на личен живот, включително в поставяне на подслушвателни устройства в автомобили и жилища, както и за подслушване на частни телефонни разговори, се посочва в съобщение на адвокатска кантора „Хамлинс“. Тя представлява принц Хари и Фрост, а Лорънс, Хърли, Джон и Фърниш са представлявани от „Ганъркук“, се посочва в изявлението.

Отношенията на принц Хари и съпругата му Меган с британските таблоиди бяха прекратени, след като двамата се ожениха през 2018 г. Съпрузите са казвали, че няма да имат никакви контакти с четири от големите британски издания, сред които е и „Дейли мейл“, като ги обвиняват във фалшиви информации.

Хари и Меган изтъкнаха и намесата на медиите в живота им като водещ фактор за решението им да се оттеглят от ангажиментите си към кралското семейство и да се преселят в САЩ.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 2 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 3 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 3 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 3 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 3 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 3 дни