На днешния ден лидерът на Русия заяви, че е сложил подписа си на указ, с който се въвежда промяна в някои от правилата за мобилизацията, обявена на 21 септември
Студентите в руските частни университети и някои докторанти ще подлежат на мобилизация, предаде Скайнюз.
Днес руският президент Владимир Путин обяви, че е пописала указ, в който се променят някои от правилата за мобилизацията, обявена на 21 септември заради войната в Украйна.
„Ние очакваме ситуацията в (присъединените незаконно украински) Донецка, Луганска, Запорожка и Херсонска области да се стабилизира скоро“, каза още държавният глава пред учители.
Студентите в Русия могат да отлагат отбиването на казармата до завършване на следването.
По публикацията работи: Пламена Сутева
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment