Папата отправи личен призив към руския лидер Владимир Путин. Поиска от него да прекрати „спиралата на насилие и смърт“. Той също осъди и риска от ядрена война
Папа Франциск призова руския президент Владимир Путин да прекрати „спиралата на насилие и смърт“, съобщи Асошиейтед прес.
Главата на католическата църква също така осъди риска от ядрена война, предаде БТА.
Франциск отправи най-силния си досега призив по отношение на продължаващата вече седми месец война, докато се обръщаше към обществеността на площад „Свети Петър“.
Понтификът се обърна и към украинския президент Володимир Зеленски, когото призова да бъде „отворен“ за сериозни предложения за мир. Той също така апелира международната общност да „използва всички дипломатически инструменти“, за да сложи край на „огромната трагедия“ и „ужаса“ на войната.
По публикацията работи: Пламена Сутева
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment