Това заяви заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев
Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев коментира резултатите от референдумите, организирани в четирите украински области, които са под руски контрол. На тях жителите на самопровъзгласилите се Донецка и Луганска народни републики и на части от Запорожка и Херсонска област, завзети от Русия, бяха питани дали искат да се присъединят към Руската федерация, съобщи Bulgaria on air.
„Резултатите са очевидни. Добре дошли у дома, в Русия!“, написа вчера той в канала си в Telegram, съобщи ТАСС, цитирана от БТА.
Плебисцитите, отхвърлени от Киев, Вашингтон и ЕС като фиктивни и незаконни, се състояха от 23 до 27 септември. Властите на контролираните от Русия райони обявиха, че за влизане в Русия са гласували от 87 на сто до 99 от участвалите във вота.
По публикацията работи: Станислава Гавазова
България е изправена пред сериозно предизвикателство в областта на общественото здраве. Националният център по заразни…
Останки от мамут бяха открити край русенското село Ряхово, след като рекордно ниското ниво на…
Тежък пътен инцидент завърши фатално в петричкото село Самуилово. 42-годишен мъж от село Коларово е…
Разследването на убийството на бизнесмена Владимир Янков продължава. Тялото му е открито в дома му…
Министерството на вътрешните работи закри звено за подпомагане на министъра, което вътрешният министър Иван Демерджиев…
Според данните на НИМХ днес, четвъртък, 30 юли, страната ще бъде с предимно слънчево време.…
Leave a Comment